Konfiguracja widoków SQL
Podczas wdrażania oprogramowania magazynowego, takiego jak Studio WMS.net od SoftwareStudio, kluczową częścią procesu jest dostosowanie systemu do konkretnych potrzeb klienta. Jednym z elementów konfiguracji jest definiowanie grup widoków SQL, które pozwalają na tworzenie zapytań do bazy danych i konfigurowanie zestawień.
W ramach systemu magazynowego WMS (Warehouse Management System) od SoftwareStudio, konfiguracja widoków SQL odgrywa istotną rolę. Pozwala ona na dostosowanie programu do specyficznych wymagań magazynu oraz preferencji użytkowników.
Dzięki konfiguracji widoków SQL, można dostosować sposób, w jaki dane są wyświetlane i przetwarzane w programie magazynowym. To umożliwia bardziej efektywne zarządzanie magazynem oraz szybszy dostęp do potrzebnych informacji.
Warto podkreślić, że Studio WMS.net oferuje również możliwość korzystania z aplikacji magazynowej na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety z systemem Android. To rozszerza zakres dostępu do danych magazynowych i ułatwia pracę w magazynie.
Ogólnie rzecz biorąc, konfiguracja widoków SQL jest kluczowym krokiem podczas wdrażania systemu magazynowego WMS od SoftwareStudio. Pozwala ona na dostosowanie oprogramowania do konkretnych potrzeb magazynu i zapewnia efektywne zarządzanie zapasami oraz procesami magazynowymi.
Wdrożenie programu magazynowego WMS w SoftwareStudio
Pierwsza sekcja modułu KONFIGURACJA zawiera zdefiniowane grupy widoków SQL (zapytań do bazy i konfiguracji zestawień, za pomocą których wyniki są prezentowane).
W programie dane prezentowane w tabelach są pobierane dzięki konfiguracji widoków SQL. Konfiguracja tabeli widoków polega na odpowiednim ustawieniu danych w kolumnach
- AKTYWNE
- KOD TRANSAKCJI – unikalny identyfikator
- SEKCJA – skorowidz systemowy ZEN
- SYSTEMOWE pozycje dla wyświetleń rejestrów
- dowolny zdefiniowany do budowania automatycznych zestawień
- NAZWA opis wyświetlany w nagłówku tabeli
- ŹRÓDŁO DANYCH – skorowidz systemowy , pozwala wybrać bazę z której będą czytane dane.
- ZAPYTANIE SQL – polecenie select pobierające dane z bazy
- FILTR KOLUMNA – możliwość określenia warunku WHERE do zapytania SQL
- FILTROWANIE – Ustawienia czy użytkownik może dane w tabeli można dowolnie filtrować, domyślnie ustawione na TAK
- GRUPOWANIE – Ustawienia czy użytkownik może dane w tabeli grupować, domyślnie ustawione na TAK
- SORTOWANIE – Ustawienia czy użytkownik może dane w tabeli sortować, domyślnie ustawione na TAK
- EXPORT – Ustawienia czy użytkownik może dane z tabeli eksportować, domyślnie ustawione na TAK
- MENU KONTEKSTOWE – Ustawienia czy użytkownik może korzystać z menu kontekstowego – prawy przycisk myszki, domyślnie ustawione na TAK
- WYKRES
- TOOLBAR MENU – ustawienie włącza pasek menu nad tabelą
- FILTR PO DACIE – ustawienie włącza filtrowanie danych wg przedziału czasowego
- FILTRUJ PO UŻYTKOWNIKU – ustawienie powoduje automatyczne filtrowanie danych wg nazwy zalogowanego użytkownika (kolumna LOGIN), w efekcie użytkownik widzi wyłącznie własne dokumenty
- FILTRUJ WG ODDZIAŁU
- FILTRUJ WG KOMÓRKI
- FILTRUJ WG MAGAZYNU – automatyczne filtrowanie wg symbolu magazynu
- WYSOKOŚĆ WIERSZA – określa w pikselach jak wysoki ma być wiersz tabeli