Instalacja wydruków i raportów

Instalacja wydruków i raportów na Microsoft SQL Reporting Services to proces, który umożliwia dostęp do istotnych danych i informacji w sposób przejrzysty i efektywny. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega ta procedura.

Instalacja wydruków i raportów

Instalacja Wydruków i Raportów na Microsoft SQL Reporting Services - Jak to działa?

Instalacja wydruków i raportów na Microsoft SQL Reporting Services polega na pobraniu i skonfigurowaniu odpowiednich narzędzi oraz udostępnieniu raportów użytkownikom, co umożliwia efektywne zarządzanie danymi i informacjami w firmie.

Aby zainstalować wydruki i raporty na Microsoft SQL Reporting Services, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Pobierz i zainstaluj SQL Server: Na początek trzeba pobrać i zainstalować serwer SQL. Jest to podstawowy krok, który umożliwi korzystanie z Reporting Services.
  2. Konfiguruj Reporting Services: Po instalacji SQL Server, należy przejść do konfiguracji Reporting Services. To ważny etap, który pozwoli dostosować system do własnych potrzeb.
  3. Dodawanie raportów: Teraz można dodać własne raporty do Reporting Services. To właśnie one będą dostępne w systemie.
  4. Udostępnianie raportów: Po dodaniu raportów, trzeba je udostępnić użytkownikom. To oznacza, że inni członkowie zespołu będą mieli dostęp do tych danych.
  5. Generowanie i korzystanie z raportów: Po wszystkich tych krokach można już generować i korzystać z raportów. Dzięki nim można analizować dane, podejmować decyzje i działać efektywniej.

Podziel się informacją

Instalacja wydruków i raportów

Wydruki dokumentów oraz raporty dostępne w systemie wykorzystują rozwiązanie Microsoft SQL Reporting Services. Szablony wydruków i dokumentów to pliki RDL ( standard XML) które projektuje się za pomocą bezpłatnego narzędzia Microsoft Report Builder 3.0.

Instalacja i konfiguracja wydruków i raportów wymaga ustawienia parametru określającego umiejscowienie serwera raportów. W tym celu w module administrator w opcji PARAMETRY należy

parametry

W Menu Start odszukujemy programy Reporting Services Configuration Manager. Po lewej stronie z zakładkach odszukujemy opcji Web Service URL. Klikamy w link

web service url

W oknie przeglądarki ukaże się następująca informacja:

web service url info

W aplikacji magazynowej przechodzimy do wcześniej otwartej tabeli i podane wcześniej pole wpisujemy następującą wartość:

http://localhost:80/i zaznaczoną na powyższej grafice nazwę zaznaczoną czerwonym prostokątem. W tym przypadku właściwa wartość wygląda następująco:

http://localhost:80/ReportServer_SQLEXPRESS

Zatwierdzamy kombinacją klawiszy SHIFT+ENTER.

Przechodzimy do lokalizacji gdzie znajduję się nasza aplikacja i edytujemy plik web.config za pomocą notatnika.

wb config

Odszukujemy podany ciąg i pomiędzy cudzysłów podajemy tę samą wartość co w krok wcześniej cz

Zapisujemy zmiany i zamykamy plik.

web config

W programie Reporting Services Configuration Manager przechodzimy do zakładki Report Manager URL i klikamy w link:

czyli:

port manager url

http://localhost:80/ReportServer_SQLEXPRESS

 

W oknie przeglądarki Internet Explorer pojawi się Manager Report Server

sql server reporting services

Klikamy w New Data Source i podajemy następujące dane Name , ConnectionString i zaznaczamy Windows Integrated Security i potwierdzamy przyciskiem OK.

new data source
new data source
windows integrated security

Dodajemy folder przyciskiem New Folder i nadajemy mu nazwę Magazyn. Potwierdzamy przyciskiem OK.

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie (opublikowanie plików wydruków i raportów. Pliki szablonów *.rdl te standardowo znajdują się w folderze ./rdlc/

pliki rdl
publikowanie pliku rdl

Po wgraniu danego raportu podświetlamy go i z prawej strony klikamy w strzałkę i z dostępnych opcji wybieramy Manage.

manage rdl

Po prawej stronie przechodzimy do Data Sources, zaznaczamy opcję A shared data source i klikamy Browse.

a shared data source

Wybieramy nazwę Data Source jaką nadaliśmy kilka kroków wcześniej czyli tutaj sql. Potwierdzamy przyciskiem OK. Dla każdego nowo dodanego raportu powtarzamy krok z dodaniem źródła danych.

Przechodzimy do programu magazynowego wybieramy Informacje i  dalej Raporty .Pojawi się następujący komunikat:

asp net classic ares insufficent for performing this operation

Kopiujemy nazwę pomiędzy apostrofami tutaj: IIS APPPOOL\ASP.NET v4.0 Classic  i przechodzimy do Report Mangera. Wybieramy po prawej w górnym rogu Home i klikamy w Folder Settings.

folder settings

Wybieramy New Role Assignment

new role assigments

W polu tekstowym wklejamy ciąg znaków który wcześniej skopiowaliśmy tutaj :

IIS APPPOOL\ASP.NET v4.0 Classic , ważne żeby nie skopiować apostrofów! Poniżej zaznaczamy opcję przy sekcji Browser i potwierdzamy OK.

iis apppool

Jeżeli raporty i wydruki nie zostały poprawnie zainstalowane skontaktuj się z biurem obsługi klienta i zamów usługę instalacji i konfiguracji/

Moduł internetowy dla kontrahentów

Polityka prywatności

Zrozumienie polityki prywatności w programie magazynowym jest kluczowe dla zapewnienia ochrony danych i zgodności z przepisami prawa. Użytkownicy powinni być świadomi, jak ich dane są zarządzane i chronione, oraz jakie mają prawa w zakresie ochrony prywatności.

Logowanie do programu magazynowego

Logowanie

Logowanie do programu magazynowego jest kluczowym elementem zarządzania danymi. W naszej firmie stawiamy na bezpieczeństwo i wykorzystujemy środowisko VisualStudio oraz ASP.Net. Te technologie oferują różne mechanizmy uwierzytelnienia. Dzięki temu, mamy pewność, że dostęp do systemu mają tylko uprawnione osoby.

Sposób wyświetlania

Sposób wyświetlania

W dzisiejszych czasach, ze względu na różnorodność urządzeń, na których użytkownicy korzystają z internetu, ważne jest, aby strony internetowe i aplikacje były responsywne. Oznacza to, że dostosowują się do różnych rozmiarów ekranów, zapewniając optymalne wyświetlanie treści bez konieczności przewijania lub skalowania.

Internetowy system magazynowy

Internetowy system magazynowy

Internetowy system magazynowy WMS wymaga starannego przygotowania przed rozpoczęciem jego wdrożenia. Początkowo zespół projektowy przeprowadza szczegółową analizę przedwdrożeniową, która przypomina dokładne badanie stanu zdrowia przedsiębiorstwa. Następnie specjaliści identyfikują wszystkie procesy zachodzące w magazynie podobnie jak lekarz diagnozujący pacjenta.

Procedury składowane

Procedury składowane

Systemy zarządzania magazynem (WMS) są kluczowymi składnikami zarządzania łańcuchem dostaw i często są używane do przechowywania dużych ilości danych i zarządzania nimi. Aby dane były uporządkowane i dostępne, systemy WMS często opierają się na procedurach przechowywanych w języku SQL (Structured Query Language).

Funkcje systemu Warehouse Management System

Funkcje systemu Warehouse Management System

System Warehouse Management System (WMS) to niezbędne narzędzie dla efektywnego zarządzania magazynem, które wprowadza nowoczesne rozwiązania w optymalizacji procesów. Dzięki automatyzacji przyjęć, przechowywania, kompletacji i wydania towarów, WMS umożliwia precyzyjne śledzenie zapasów, minimalizację błędów oraz poprawę efektywności operacyjnej. Analiza danych w czasie rzeczywistym wspiera lepsze planowanie i zarządzanie zasobami, co znacząco zwiększa wydajność magazynów.