x_insert_update.aspx combo

W Studio System istnieją pola typu Combo, które pozwalają użytkownikowi wybierać pozycje z listy rozwijanej. Jednym z przykładów zastosowania takiej listy jest skorowidz jednostek miary. W tym artykule omówimy konfigurację pól Combo i ich możliwości.

x_insert_update.aspx combo

Pola typu Combo w Studio System

Pola typu Combo w Studio System pozwalają na elastyczne zarządzanie danymi i ułatwiają użytkownikom wybór odpowiednich opcji.

Aby skonfigurować pole Combo, należy rozpocząć od wyboru wiersza dotyczącego jednostki miary w definicji formularza. Następnie, w kolumnie „Typ Kolumny”, wybieramy opcję „combo”.

Kolejnym krokiem jest określenie, jakie dane mają być dostępne w skorowidzu poprzez zapytanie SELECT do bazy SQL. Wartości do skorowidza pobierane są z pierwszej kolumny zapytania. Jeśli zapytanie zwraca więcej kolumn, pozostałe będą ignorowane.

Ważne jest, aby nie zwracać zapytaniem więcej niż 100 rekordów, ponieważ program automatycznie ograniczy listę do pierwszych 100 pozycji. W przypadku bardziej rozbudowanych potrzeb funkcjonalnych, zawsze można skonsultować się z producentem oprogramowania. Istnieją sytuacje, gdy tekst wyświetlany na liście Combo różni się od wartości przypisanej do tekstu. Jeśli potrzebujemy, aby zapisana wartość była inna niż wyświetlana, możemy w zapytaniu podać dwie kolumny. Pierwsza kolumna zawiera wartość, która będzie zapisana w bazie danych, a druga kolumna to tekst wyświetlany dla użytkownika. Gdzie zmienna @ODDZIAL jest zastępowana symbolem oddziału przypisanym do użytkownika programu. Dzięki temu można dostosować listę rozwijaną Combo do konkretnego kontekstu użytkownika.

Podziel się informacją

x_insert_update.aspx combo

Pola typu Combo

Niektóre informacje na formularzu łatwiej jest wprowadzać użytkownikowi, gdy ma do dyspozycji listę rozwijaną z pozycjami do wyboru. Przykładem zastosowania takiej listy jest skorowidz jednostek miary.

W tym celu w definicji formularza wybieramy wiersz jednostka miary

konfiguracja informacji combo jednostka miary

Następnie ustawiamy w kolumnie Typ Kolumny jako combo.

konfiguracja informacji combo jednostka miary 1

Kolejnym krokiem konfiguracji programu jest wskazanie za pomocą zapytania SELECT do bazy SQL jakie dane mają być dostępne w skorowidzu. Jako dane do skorowidza pobierane są wartości z pierwszej kolumny zapytania, jeżeli zapytanie zwraca więcej kolumn to będą one ignorowane.

UWAGA: kontrolka COMBO nadaje się do wykorzystania dla danych słownikowych zawierających, kilka, kilkanaście wierszy do wyboru. W przypadku potrzeby rozbudowanej funkcjonalności należy skontaktować się z producentem oprogramowania. Nie należy w zapytaniu zwracać więcej niż 100 rekordów, gdyż program automatycznie ograniczy ich listę do pierwszych 100 pozycji.

Aby lista zawierała zdefiniowane kody jednostek miary należy wprowadzić zapytanie:

SELECT KOD FROM x_skorowidze where PRX=’JED’ and AKTYWNE=1 ORDER BY KOD

konfiguracja informacji combo jednostka miary 2

W efekcie na formularzu dostępna będzie lista do wyboru (combo)

konfiguracja informacji combo jednostka miary 3

Tekst i wartość

Istnieją sytuacje gdy tekst wyświetlany na liście wyboru COMBO nie jest tożsamy z wartością przypisaną do tekstu. Jeżeli potrzebujemy mieć zapisaną inną wartość niż wyświetlana w kontrolce Combo to należy w zapytaniu podać dwie kolumny zamiast jednej, gdzie druga kolumna oznacza tekst do wyświetlenia dla użytkownika, pierwsza natomiast to wartość, która będzie zapisana w bazie.

Przykład zapytania gdzie tekst i wartość będą takie same:

SELECT KOD FROM x_skorowidze where PRX=’JED’ and AKTYWNE=1 ORDER BY KOD

oraz zapytanie dla którego wyświetlanym tekstem będzie wartość odczytana z kolumny OPIS, a wartość zapisywana w bazie to KOD

SELECT KOD, OPIS FROM x_skorowidze where PRX=’JED’ and AKTYWNE=1 ORDER BY KOD

 Zmienne

W zapytaniu zwracającym listę skorowidza combo można wykorzystać zmienną @ODDZIAL aby pobierać wiersze danego oddziału w kontekście zalogowanego użytkownika. Zapytanie wówczas wyglądałoby następująco:

SELECT KOD, OPIS FROM x_skorowidze where PRX=’JED’ and ODDZIAL=@ODDZIAL and AKTYWNE=1 ORDER BY KOD

gdzie wartość @ODDZIAL zostaje zostąpiona symbolem oddziału przypisanym do użytkownika programu.

 

Spis kategorii

Portal ProgramMagazyn.pl oferuje szeroką gamę informacji i zasobów związanych z programami magazynowymi, oprogramowaniem magazynowym oraz tematyką związaną z zarządzaniem magazynem.

Aktualne salda palet przewoźników

Aktualne salda palet przewoźników

Studio WMS.net firmy SoftwareStudio to zaawansowane oprogramowanie do zarządzania magazynem, które umożliwia generowanie różnorodnych raportów. Raport sald przewoźników jest jednym z raportów, które pomagają w efektywnym zarządzaniu magazynem i zapewniają kontrolę nad stanem sald przewoźników. Dzięki temu, firma może skutecznie planować dostawy i zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Dokumenty składowania

Dokumenty składowania

Program magazynowy WMS.net oferuje wygodny sposób zarządzania dokumentami składowania, a jednym z ważnych rodzajów dokumentów jest ZL, czyli zmiana lokalizacji. Ten artykuł poświęcony jest omówieniu rejestracji i przeglądania tych dokumentów w systemie.

Magazynowanie

Magazynowanie

Zaawansowane technologie w magazynowaniu to nie tylko przyszłość – to już teraźniejszość, która kreuje nowe standardy w logistyce. Firmy, które zdecydują się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, zyskają przewagę konkurencyjną, poprawią wydajność i zwiększą satysfakcję klienta. Czy Twoja firma jest gotowa na tę rewolucję?

Uruchomienie systemu magazynowego

Uruchomienie systemu

Uruchomienie systemu magazynowego to proces, który wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania. Na początku warto zadbać o infrastrukturę technologiczną, ponieważ stanowi ona fundament sprawnego funkcjonowania całego rozwiązania.

Narzędzia w zakładzie produkcyjnym

Narzędzia w zakładzie produkcyjnym

Program dla narzędziowni ewoluował, odpowiadając na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstw. Dzisiaj stanowi on nieodłączny element nowoczesnego zarządzania produkcją.