Parametry aplikacji

W systemie Android WMS istnieje możliwość przypisania kodu EAN do asortymentu. Aby to zrobić, magazynier musi podać indeks towaru, dla którego chce przypisać kod EAN. System sprawdza, czy taka operacja jest możliwa dla wybranego asortymentu, a następnie przypisuje zeskanowany kod EAN do towaru. Dzięki tej funkcji, proces składania zamówień staje się bardziej efektywny i precyzyjny.

Parametry aplikacji

Oprogramowanie Warehouse Management System

Podstawowym celem oprogramowania WMS jest zapewnienie kompleksowego obrazu magazynu i jego operacji. Pozwala kierownikom magazynu śledzić stany magazynowe, monitorować zamówienia i optymalizować procesy magazynowe. Oprogramowanie WMS pomaga również obniżyć koszty, automatyzując procesy i zapewniając wgląd w stan magazynu w czasie rzeczywistym.

Oprogramowanie Warehouse Management System (WMS) jest kluczowym elementem każdej operacji magazynowej. Został zaprojektowany, aby pomóc kierownikom magazynów i operatorom usprawnić ich procesy, zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Oprogramowanie WMS służy do zarządzania zapasami, śledzenia zamówień i optymalizacji operacji magazynowych.

Wybierając oprogramowanie WMS, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów. Po pierwsze, oprogramowanie powinno umożliwiać integrację z istniejącymi systemami i procesami. Dzięki temu oprogramowanie WMS będzie kompatybilne z istniejącymi systemami i procesami oraz będzie łatwe do wdrożenia.

Po drugie, oprogramowanie WMS powinno zapewniać wgląd w stan magazynu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kierownicy magazynów będą mogli monitorować stany magazynowe, śledzić zamówienia i optymalizować procesy magazynowe.

Po trzecie, oprogramowanie WMS powinno zapewniać szczegółowe raporty i analizy. Umożliwi to kierownikom magazynów identyfikację obszarów wymagających poprawy i podejmowanie świadomych decyzji.

Wreszcie, oprogramowanie WMS powinno być łatwe w użyciu i zrozumiałe. Dzięki temu kierownicy i operatorzy magazynów będą mogli szybko i łatwo korzystać z oprogramowania do zarządzania operacjami magazynowymi.

Biorąc pod uwagę te parametry, kierownicy i operatorzy magazynów mogą wybrać odpowiednie oprogramowanie WMS dla swojego magazynu. Oprogramowanie WMS może pomóc usprawnić operacje magazynowe, zwiększyć wydajność i obniżyć koszty.

Podziel się informacją

Parametry aplikacji

Za pomocą ustawień opcjonalnych parametrów można zmienić sposób działania i wyświetlania okien aplikacji terminala. Parametry są ustawiane globalnie dla całej aplikacji z poziomu modułu administratora.

Lista parametrów

Sposób wyświetlania MENU – TRMLMENU
Przycisk Minimalizuj -TRMLMinimizeBox
Przycisk Maxymalizuj- TRMLMaximizeBox
Ustaw zawsze na wierzchu- TRMLTopMost
Przyciski w prawym górnym rogu ekranu – TRMLControlBox
Miejsce okna przy uruchomieniu – TRMLStartPosition
Dla Manual określenie miejsca od lewej strony – TRMLPositionLeft
Dla Manual określenie od górnej krwędzi okna – TRMLPositionTop

Sposób wyświetlania MENU

Parametr TRMLMENU pozwala określić w jaki sposób zdefiniowane menu będzie prezentowane użytkownikom modułu terminal. Dostępne są ustawienia: Details, LargeIcon, SmallIcon, List, Tile. Obok prezentacja kilku wybranych sposobów wyświetlania menu w programie.

Miejsce okna przy uruchomieniu

Okno aplikacji może być wyświetlane w różnym miejscu na ekranie zmieniając wartość parametru TRMLStartPosition. Do dyspozycji jest kilka opcji: CenterScreen, Manual, CenterParent, WindowsDefaultBounds, WindowsDefaultLocation. W przypadku wybrania Manual należy wskazać miejsce wyświetlania definiując wartości parametrów: TRMLPositionLeft aby określić ile pikseli od lewej strony ekranu ma być wyświetlane okno aplikacji, TRMLPositionTop określający ile pikseli od górnej krawędzi ma być wyświetlane okno. Można ustawić też parametr TRMLPositionLeft z wartością MAX wówczas program przesunie okno aplikacji maksymalnie do prawej strony ekranu.

Przyciski sterujące oknem

Lista 3 parametrów pozwala na zdecydowanie czy pracownik będzie mógł zmniejszać, zwiększać i zamykać okna aplikacji terminalowej. Domyślnie na górnym pasku okien aplikacji nie ma przycisków do sterowania rozmiarem, ale wprowadzając parametry TRMLMinimizeBox, TRMLMaximizeBox, TRMLControlBox i ustawiając wartości True lub False możemy zdecydować czy będą przyciski dostępne.

Okno zawsze na wierzchu

Za pomocą parametru TRMLTopMost ustawionego na True wymuszamy otwieranie okien aplikacji terminalowej zawsze na wierzchu, tak że pozostałe okna i aplikacje systemu Windows znajdują się „pod” oknem programu Terminal. Zapewnia to możliwość pracy z priorytetem, aby użytkownik niechcący nie ukrył okna pod oknami innego programu.

Android WMS wydanie wewnętrzne

Android WMS wydanie wewnętrzne

WMS.net wprowadza nową funkcję. Jest to Wydanie wewnętrzne na system Android. Umożliwia ona transakcje przyjęcia do magazynu. Korzysta się z terminala przenośnego. Ten terminal to kolektor danych. Funkcja Wydanie wewnętrzne umożliwia tworzenie wydań. Używa się do tego terminala.

Modyfikacja dokumentu PW

Dokumenty ZL bufor

Pozycja menu wyświetla rejestr dokumentów ZL zapisanych ze statusem w buforze. Dostępne w rejestrze funkcje: DOPISZ, EDYCJA, PODGLĄD, WYDRUKI. Polecenie DOPISZ Polecenie wyświetla formularz dopisania

Ikony

Ikony

Była sobie Anna, młoda i ambitna menedżerka magazynu, która właśnie dostała awans na stanowisko kierownicze. Jej pierwszym zadaniem było wdrożenie nowego programu magazynowego, oprogramowania magazynowego o nazwie WMS.net. Anna była podekscytowana możliwościami, jakie to oprogramowanie magazynowe miało do zaoferowania, i nie mogła doczekać się rozpoczęcia pracy z nim.

Numery seryjne

Numery seryjne

System numerów seryjnych działa w magazynie tak precyzyjnie jak system identyfikacji w dokumentach osobistych. Najpierw każdy produkt otrzymuje swój unikalny identyfikator podobnie jak każdy obywatel posiada niepowtarzalny numer PESEL. Następnie system przypisuje te numery do konkretnych egzemplarzy towaru tak dokładnie jak biblioteka oznacza swoje książki.

Instalacja SQL Server Express with Advanced Services

SQL Management Studio

Management Studio jest produktem który umożliwia zarządzanie repozytorium danych za pomocą okienkowego interfejsu. Jest to bardzo przyjemny program integrujący zarówno usługi administracyjne jak i programistycznie związane (Query Analyzer + Enterprise Manager z SQL Server 2000).

Terminal.net

Terminal.net

Terminal.net to specjalizowana aplikacja stworzona dla użytkowników systemów magazynowych. Każdy użytkownik tej aplikacji posiada swoją konkretną rolę w systemie magazynowym. Aby korzystać z Terminal.net, użytkownik musi najpierw zalogować się na serwerze Windows, który nazywany jest Serwerem terminali.