Instalacja wydruków i raportów

Instalacja wydruków i raportów na Microsoft SQL Reporting Services to proces, który umożliwia dostęp do istotnych danych i informacji w sposób przejrzysty i efektywny. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega ta procedura.

Instalacja wydruków i raportów

Instalacja Wydruków i Raportów na Microsoft SQL Reporting Services - Jak to działa?

Instalacja wydruków i raportów na Microsoft SQL Reporting Services polega na pobraniu i skonfigurowaniu odpowiednich narzędzi oraz udostępnieniu raportów użytkownikom, co umożliwia efektywne zarządzanie danymi i informacjami w firmie.

Aby zainstalować wydruki i raporty na Microsoft SQL Reporting Services, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Pobierz i zainstaluj SQL Server: Na początek trzeba pobrać i zainstalować serwer SQL. Jest to podstawowy krok, który umożliwi korzystanie z Reporting Services.
  2. Konfiguruj Reporting Services: Po instalacji SQL Server, należy przejść do konfiguracji Reporting Services. To ważny etap, który pozwoli dostosować system do własnych potrzeb.
  3. Dodawanie raportów: Teraz można dodać własne raporty do Reporting Services. To właśnie one będą dostępne w systemie.
  4. Udostępnianie raportów: Po dodaniu raportów, trzeba je udostępnić użytkownikom. To oznacza, że inni członkowie zespołu będą mieli dostęp do tych danych.
  5. Generowanie i korzystanie z raportów: Po wszystkich tych krokach można już generować i korzystać z raportów. Dzięki nim można analizować dane, podejmować decyzje i działać efektywniej.

Podziel się informacją

Instalacja wydruków i raportów

Wydruki dokumentów oraz raporty dostępne w systemie wykorzystują rozwiązanie Microsoft SQL Reporting Services. Szablony wydruków i dokumentów to pliki RDL ( standard XML) które projektuje się za pomocą bezpłatnego narzędzia Microsoft Report Builder 3.0.

Instalacja i konfiguracja wydruków i raportów wymaga ustawienia parametru określającego umiejscowienie serwera raportów. W tym celu w module administrator w opcji PARAMETRY należy

parametry

W Menu Start odszukujemy programy Reporting Services Configuration Manager. Po lewej stronie z zakładkach odszukujemy opcji Web Service URL. Klikamy w link

web service url

W oknie przeglądarki ukaże się następująca informacja:

web service url info

W aplikacji magazynowej przechodzimy do wcześniej otwartej tabeli i podane wcześniej pole wpisujemy następującą wartość:

http://localhost:80/i zaznaczoną na powyższej grafice nazwę zaznaczoną czerwonym prostokątem. W tym przypadku właściwa wartość wygląda następująco:

http://localhost:80/ReportServer_SQLEXPRESS

Zatwierdzamy kombinacją klawiszy SHIFT+ENTER.

Przechodzimy do lokalizacji gdzie znajduję się nasza aplikacja i edytujemy plik web.config za pomocą notatnika.

wb config

Odszukujemy podany ciąg i pomiędzy cudzysłów podajemy tę samą wartość co w krok wcześniej cz

Zapisujemy zmiany i zamykamy plik.

web config

W programie Reporting Services Configuration Manager przechodzimy do zakładki Report Manager URL i klikamy w link:

czyli:

port manager url

http://localhost:80/ReportServer_SQLEXPRESS

 

W oknie przeglądarki Internet Explorer pojawi się Manager Report Server

sql server reporting services

Klikamy w New Data Source i podajemy następujące dane Name , ConnectionString i zaznaczamy Windows Integrated Security i potwierdzamy przyciskiem OK.

new data source
new data source
windows integrated security

Dodajemy folder przyciskiem New Folder i nadajemy mu nazwę Magazyn. Potwierdzamy przyciskiem OK.

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie (opublikowanie plików wydruków i raportów. Pliki szablonów *.rdl te standardowo znajdują się w folderze ./rdlc/

pliki rdl
publikowanie pliku rdl

Po wgraniu danego raportu podświetlamy go i z prawej strony klikamy w strzałkę i z dostępnych opcji wybieramy Manage.

manage rdl

Po prawej stronie przechodzimy do Data Sources, zaznaczamy opcję A shared data source i klikamy Browse.

a shared data source

Wybieramy nazwę Data Source jaką nadaliśmy kilka kroków wcześniej czyli tutaj sql. Potwierdzamy przyciskiem OK. Dla każdego nowo dodanego raportu powtarzamy krok z dodaniem źródła danych.

Przechodzimy do programu magazynowego wybieramy Informacje i  dalej Raporty .Pojawi się następujący komunikat:

asp net classic ares insufficent for performing this operation

Kopiujemy nazwę pomiędzy apostrofami tutaj: IIS APPPOOL\ASP.NET v4.0 Classic  i przechodzimy do Report Mangera. Wybieramy po prawej w górnym rogu Home i klikamy w Folder Settings.

folder settings

Wybieramy New Role Assignment

new role assigments

W polu tekstowym wklejamy ciąg znaków który wcześniej skopiowaliśmy tutaj :

IIS APPPOOL\ASP.NET v4.0 Classic , ważne żeby nie skopiować apostrofów! Poniżej zaznaczamy opcję przy sekcji Browser i potwierdzamy OK.

iis apppool

Jeżeli raporty i wydruki nie zostały poprawnie zainstalowane skontaktuj się z biurem obsługi klienta i zamów usługę instalacji i konfiguracji/

Modyfikacja dokumentu RW

Modyfikacja dokumentu RW

W ramach oprogramowania magazynowego, takiego jak Studio WMS.net, istnieje potrzeba dokonywania modyfikacji różnych dokumentów magazynowych. W tym artykule omówimy, jak skutecznie zarządzać procesem modyfikacji dokumentów w systemie magazynowym.

Dokumenty wg odbiorcy

Dokumenty wg odbiorcy

W zarządzaniu magazynem paletowym kluczowym elementem jest skuteczne monitorowanie dokumentów związanych z odbiorcami. Program Magazyn Palet oferuje możliwość generowania zestawień tabelarycznych dla dokumentów wg odbiorcy, co umożliwia łatwą analizę i kontrolę przewozów. W tym artykule przedstawimy funkcje filtrowania, sortowania oraz eksportu do formatu Excel, które dostępne są w tej aplikacji magazynowej.

Kartoteki pracowników

Kartoteki pracowników

Kartoteki pracowników w programach magazynowych oraz CMMS Utrzymanie Ruchu są nie tylko miejscem gromadzenia danych personalnych, ale również stanowią podstawę do podejmowania decyzji związanych z rekrutacją, szkoleniami, przydziałem zadań, oceną wydajności oraz planowaniem długoterminowym. Dzięki nim, zarządzanie personelem staje się bardziej efektywne, a procesy magazynowe oraz utrzymania ruchu są zoptymalizowane.

Magazyn wysokiego składowania

Magazyn wysokiego składowania

Magazyn wysokiego składowania w połączeniu z WMS.net i innymi systemami stanowi kompleksowe rozwiązanie do zarządzania magazynem. Dzięki temu można zwiększyć efektywność operacji magazynowych, zminimalizować koszty i poprawić obsługę klienta.

System magazynowy

System magazynowy

W miarę jak firmy rozwijają się i stają się coraz bardziej złożone, ważne jest posiadanie odpowiednich rozwiązań technologicznych, które pomogą zarządzać operacjami i kontrolować koszty. Posiadając system magazynowy niezależny od systemu ERP, możesz zyskać kilka korzyści, które pomogą Ci efektywniej i oszczędniej zarządzać firmą.

Uprawnienia per Użytkownik

Uprawnienia per Użytkownik

Konfigurowalne struktury uprawnień w programie magazynowym Studio WMS.net pomagają organizacjom zapewnić bezpieczeństwo i kontrolę dostępu do swoich danych, co jest kluczowe dla sprawnego zarządzania magazynem i operacjami logistycznymi.