Przesunięcia palet

Program Magazynowy Studio WMS.net, stworzony przez firmę SoftwareStudio, oferuje wiele funkcji ułatwiających zarządzanie magazynem palet. Jedną z kluczowych możliwości jest rejestrowanie dokumentów przesunięć palet (MM) między różnymi platformami magazynowymi.

Przesunięcia palet

Rejestracja Przesunięć Palet z Programem Magazynowym Studio WMS.net

Dzięki temu rozwiązaniu, zarządzanie magazynem palet staje się bardziej przejrzyste i efektywne. Program Magazynowy Studio WMS.net firmy SoftwareStudio to nieocenione narzędzie dla wszystkich, którzy zajmują się logistyką magazynową i chcą zoptymalizować procesy związane z przemieszczaniem palet.

Aby dokonać rejestracji przesunięć palet za pomocą tego programu, należy wykonać kilka prostych kroków. Program umożliwia rejestrowanie przemieszczeń palet między różnymi miejscami składowania w magazynie.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego dokumentu przesunięć palet z listy dostępnych opcji w programie. Następnie użytkownik może określić, które palety zostaną przesunięte i między którymi platformami ma to nastąpić.

Warto zaznaczyć, że program Studio WMS.net pozwala na rejestrowanie tych przesunięć w sposób bardzo intuicyjny. Użytkownik może śledzić historię przesunięć palet oraz mieć pełny wgląd w aktualny stan magazynu palet.

Podziel się informacją

Przesunięcia palet

Program Magazyn Palet pozwala rejestrować dokumentu przesunięć palet (MM) między platformami, czyli miejscami ich składowania.

Po wywołaniu menu w oknie pulpitu nawigacyjnego zostanie wyświetlone menu szczegółowe.

magazyn palet dokumenty przesuniec

Nowy dokument przesunięcia palet

Po wywołaniu menu zostanie wyświetlona formatka dopisania nowego dokumentu przesunięcia międzymagazynowego MM.

Formatka dopisania składa się z pięciu zakładek.

W zakładce DOKUMENT należy wskazać:

  • Rodzaj dokumentu – informacja wybierana z listy rozwijanej. Rodzaje dokumentów definiuje administrator systemu.
  • Numer dowodu – pole do wpisania numeru dowodu wewnętrznego.
  • Uwagi – pole do wpisania dowolnej uwagi komentarza.
magazyn palet dokumenty przesuniec nowy

Zdjęcie przedstawia interfejs użytkownika programu magazynowego, prawdopodobnie należącego do systemu Studio WMS.net. Widoczne są standardowe elementy interfejsu aplikacji okienkowej, takie jak pasek menu na górze z ikonami reprezentującymi różne funkcje, takie jak zapisywanie, drukowanie, pomoc i inne. Poniżej paska menu znajduje się pasek narzędzi z przyciskami szybkiego dostępu.

Centralna część ekranu to formularz lub widok tabeli z polami do wprowadzania danych, który może służyć do dokumentowania przesunięć palet w magazynie. Na formularzu zaznaczone są pola, w których użytkownik może wprowadzać szczegółowe informacje, prawdopodobnie dotyczące identyfikacji palety, ilości towaru czy lokalizacji w magazynie. Całość ma klasyczny, biznesowy charakter, sugerujący funkcjonalność i prostotę obsługi.

W zakładce POZYCJE dopisujemy pozycje dokumentu

  • Magazyn wydania – z listy rozwijanej wskazujemy magazyn, z którego zostaną wydane palety.
  • Magazyn przyjęcia – z listy rozwijanej wskazujemy magazyn, na który zostaną przyjęte palety.
  • Rodzaj palety – z listy rozwijanej wskazujemy paletę, która ma zostać przesunięta. Na liście pojawią się tylko i wyłącznie palety skojarzone z magazynem wydania palet.
  • Platforma wydania – z listy rozwijanej wybieramy platformę, z której zostaną wydane palety.
  • Platforma przyjęcia – z listy rozwijanej wybieramy platformę, na która zostaną przyjęte palety.
  • Ilość – w polu ilość należy wpisać ilość przesuwanych palet.

Pozycja pojawi się na liście pozycji dokumentu po uruchomieniu przycisku – funkcji DODAJ. Do dokumentu zostaną dopisane automatycznie dwie pozycje – jedna ze znakiem na minus (rozchodowa), a druga przychodowa.

magazyn palet dokumenty przesuniec pozycje

Na przedstawionym obrazku widzimy interfejs programu magazynowego Studio WMS.net skoncentrowany na zarządzaniu paletami. Górna część ekranu zawiera pasek menu z ikonami, które umożliwiają dostęp do różnych funkcji programu, takich jak tworzenie nowych dokumentów, zapisywanie zmian, wyszukiwanie czy pomoc techniczna. Poniżej znajduje się pasek narzędzi z przyciskami służącymi do szybkiego wykonania określonych działań.

W centralnej części ekranu znajduje się formularz z polami do wprowadzania informacji, który prawdopodobnie służy do dokumentowania szczegółów przesunięcia palet w obrębie magazynu. Możemy zauważyć pola takie jak „Numer referencyjny”, „Numer przesunięcia” oraz „Numer palety”, które są wyraźnie oznaczone, co wskazuje na ich znaczenie w procesie logistycznym. W części dolnej formularza, pod polami wprowadzania danych, znajduje się sekcja tabelaryczna, która może służyć do przedstawienia listy pozycji towarów na paletach lub szczegółów dotyczących ich przesunięć.

Design interfejsu jest prosty i funkcjonalny, skonstruowany z myślą o łatwości użycia i przejrzystości, co jest kluczowe w oprogramowaniu służącym do zarządzania logistyką magazynową.

Dodanie kolejnej pozycji dokumentu wymaga wypełnienia pól: magazyn wydania, magazyn przyjęcia, rodzaj palety, platforma wydania, platforma przyjęcia oraz ilość. Kolejna pozycja dokumentu zostanie dodana po uruchomieniu przycisku – funkcji DODAJ.

UWAGA!!! Dopisanie pozycji zostanie zablokowane, jeżeli na magazynie przyjęcia nie będzie założonej kartoteki palet o identycznym indeksie jak wskazana w polu RODZAJ PALETY.

W trakcie dopisania dokumentu jest także możliwość usuwania pozycji.

Przed usunięciem pozycji należy ją zaznaczyć przez kliknięcie

Użycie klawisza <Delete> usuwa zaznaczoną pozycje na liście wraz z pozycją powiązaną.

W zakładce CECHY można wprowadzić do dokumentu dodatkowe informacje. Cechy dokumentu definiuje administrator systemu. W zakładce cechy modyfikacji podlegają pola WARTOŚĆ CECHY oraz UWAGI. Edycja pola uruchamiana jest przez kliknięcie.

Po wprowadzeniu żądanej informacji należy je zapisać korzystając z kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.

Zakładka UWAGI to możliwość wprowadzenia do dokumentu dodatkowych uwag – komentarzy. Nowa uwaga – komentarz dopisywana jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij, aby dodać nowy wiersz. W pierwszym polu zaznaczamy czy uwaga ma być aktywna. W kolejnych polach wpisujemy Kod oraz Tytuł uwagi. Pole Uwagi to miejsce na wpisanie dowolnego komentarza.

Zatwierdzenie wprowadzonych danych wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.

Modyfikacja informacji w polach wymaga dwukrotnego kliknięcia na wybrane pole. Po wprowadzeniu modyfikacji, zapisanie informacji wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift> <Enter>.

Przewoźnicy palet

Przewoźnicy palet

Współpraca z przewoźnikami odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu procesem awizacji transportów. Oprogramowanie VSS.net umożliwia sprawną i szybką wymianę informacji pomiędzy firmą a przewoźnikami, co przyczynia się do usprawnienia logistyki i zwiększenia efektywności działań.

x_szukaj.aspx

x_szukaj.aspx

W ramach oprogramowania magazynowego Studio WMS.net, istnieje specjalna transakcja o nazwie „x_szukaj.aspx,” która ma kluczowe znaczenie w procesie odszukiwania dokumentów w bazie danych magazynu.

Transport

Transport

Funkcja Transport w naszym systemie umożliwia łatwe i szybkie dodawanie informacji związanych z dostarczeniem towaru do magazynu. Proces ten jest intuicyjny i pozwala na pełną kontrolę nad danymi dotyczącymi przesyłki.

Konfiguracja SubMenu w programie StudioSystem

Konfiguracja SubMenu w programie StudioSystem

Program StudioSystem firmy SoftwareStudio umożliwia konfigurację SubMenu, czyli menu nawigacyjnego. W tym artykule przedstawiono sposób konfiguracji SubMenu w kontekście obsługi kartotek kontrahentów.

Microsoft SQL Server 2008

Microsoft SQL Server 2008

Microsoft SQL Server 2008 stanowi solidne fundamenty dla Studio WMS.net. Dzięki swoim zaletom w zakresie niezawodności, wydajności, integracji, bezpieczeństwa i skalowalności, jest kluczowym elementem naszego systemu, który pomaga naszym klientom efektywnie zarządzać swoimi magazynami.

Windows Azure - Witryny sieci WEB

Windows Azure – Witryny sieci WEB

Windows Azure oferuje doskonałe rozwiązania dla tworzenia i hostowania witryn internetowych. Dzięki tej platformie, możliwe jest szybkie i łatwe wdrażanie witryn w środowisku chmury, co pozwala firmom na elastyczne dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb i natężenia ruchu.